Deweloperzy wrzucili wyższy bieg
fot. PAP
W lipcu deweloperzy rozpoczęli budowę ponad 11,9 tys. mieszkań, wobec 8,8 tys. rok wcześniej. Jednocześnie uzyskali najwięcej w tym roku pozwoleń administracyjnych, które dotyczyły 16,8 tys. lokali - informuje piątkowy „Puls Biznesu”.
REKLAMA
Radca prawny w Polskim Związku Firm Deweloperskich Patryk Kozierkiewicz ocenił w rozmowie z „PB”, że spółki muszą dziś ocenić, jakie jest ryzyko uruchomienia nowej inwestycji w obliczu największej oferty w historii. „Z jednej strony obserwujemy dużą konkurencję o klienta. Z drugiej jednak na horyzoncie widać perspektywę poprawy dostępności kredytowej i potencjalnego wzrostu popytu, który może być impulsem do utrzymania obecnego tempa nowych inwestycji” - ocenił Kozierkiewicz.
Natomiast dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Develii Tomasz Kaleta przekazał dziennikarzom, że od lipca obserwowany jest zauważamy wzrost liczby zapytań ze strony klientów. (PAP)
jls/ lm/
PRZECZYTAJ JESZCZE
