17 listopad 2022

„Zapal czerwone światło dla papierosów w samochodzie” – współpraca funkcjonariuszy z sanepidem

fot. KPP Włoszczowa
Dzisiaj Włoszczowscy funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włoszczowie przeprowadzili dla mieszkańców akcję profilaktyczną pod hasłem: „Zapal czerwone światło dla papierosów w samochodzie”. Działania te zorganizowane zostały w związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.
REKLAMA

Palenie papierosów podczas kierowania pojazdami jest zarówno szkodliwe dla zdrowia, jak i niebezpieczne. Rozprasza uwagę kierowcy, a także może doprowadzić do przypadkowego zaprószenia ognia w czasie jazdy.

W ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, włoszczowscy policjanci wspólnie z Panią Aleksandrą Włodarczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej we Włoszczowie, przeprowadzili działania profilaktyczne pod hasłem „Zapal czerwone światło dla papierosów w samochodzie”, uświadamiające kierującym problemy związane z paleniem papierosów, także podczas kierowania pojazdami. Kontrolowani kierowcy otrzymali wraz z kilkoma cennymi wskazówkami materiały edukacyjno – informacyjne oraz ulotki na temat szkodliwości palenia.

Opr. WR

Źródło: KPP Włoszczowa