patronat medialny

Tłumy zakochanych w pływaniu dzieci ćwiczyły pod okiem Otylii Jędrzejczak

fot. nadesłane
Blisko sto pięćdziesiąt młodych adeptów pływania wzięło udział w niedzielę w zajęciach Otylia Swim Tour w Markach pod Warszawą. To czwarta tegoroczna odsłona tej akcji.
Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w całym kraju. W każdym spotkaniu udział biorą młodzi adepci pływania, którzy potrafią przemieszczać się w wodzie przynajmniej dwoma stylami pływackimi – grzbietowym i dowolnym. Warsztaty są skierowane także do ich rodziców i opiekunów, a każdorazowo odbywają się warsztaty z psychologiem i dietetykiem.

Niedzielna odsłona akcji odbyła się w sali gimnastycznej i na pływalni Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego.

Ten obiekt naprawdę robi niesamowite wrażenie. Obiekt jest piękny i bardzo funkcjonalny, na którym stu pięćdziesięciu młodych adeptów pływania pozyskuje wiedzę od trzynastu trenerów pływania i przygotowania motorycznego oraz pani psycholog i pani dietetyk. To w 2015 roku był mój pierwszy projekt, gdy fundacja rozpoczęła swoje działania. Otylia Swim Tour przemierza cały kraj przekazując wiedzę dzieciom i rodzicom. Myślę, że gdyby nie wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, to ten projekt nie miałby szansy bycia, a dzięki niemu w całej Polsce przeszkolonych jest już ponad tysiąc dzieci. To tak naprawdę samodzielna marka Fundacji Otylii Jędrzejczak – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Burmistrz Marek Jacek Orych podkreślił, że o przyjazd trenerów Fundacji Otylii Jędrzejczak miasto starało się od 2019 roku.

Ten obiekt już od kilku lat służy głównie mieszkańcom naszego miasta, ale również służy do organizowania imprez takich, jak ta. Z fundacją rozmawialiśmy już w 2019 roku, ale pandemia spowodowała zawirowanie i musieliśmy odłożyć nasze plany na później. Cieszę się, że udało nam się dopiąć wszystkie szczegóły i możemy wspólnie to wydarzenie zorganizować – dodał.

Kolejny raz zajęcia Otylia Swim Tour cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Miasta oraz obiekty sportowe chętnie uczestniczą w tym projekcie, a dzieci zapisują się błyskawicznie, bo tak naprawdę możliwość zapisania się na zajęcia w Markach na Otylia Swim Tour zamknęła się w ciągu dwóch godzin. Dzisiaj, przy tak często obecnych problemach zdrowia fizycznego i psychicznego, bardzo ważne jest motywowanie do życia. Hasło Fundacji Otylii Jędrzejczak brzmi „Zostań mistrzem życia”. Mówimy o tym, jak warto walczyć o siebie poprzez sport – dodała najlepsza polska pływaczka w historii.

W trakcie warsztatów kilkunastu trenerów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak prowadziło zajęcia dla młodych adeptów pływania zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Na każdym z torów Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego w Markach dzieci doskonaliły inny styl pływania, a dodatkowo nauczyły się również skoków ze słupka oraz nawrotów w wodzie. Ćwiczenia ogólnorozwojowe prowadzone były również w sali gimnastycznej. Uczestnicy akcji otrzymali także bogate pakiety startowe, ufundowane m.in. przez firmy HMS i CityMotors Gdańsk.

To super, że odwiedziliśmy nowe miejsce. Pokazujemy dzieciakom fajne ćwiczenia, mamy też fajny sprzęt i jestem przekonana, że dzieciaki wyniosą z tych zajęć dużo ciekawych rzeczy. Staramy się przekazać dzieciom jak najwięcej wiedzy, by mogły poprawić swoją kondycję i wytrzymałość poza basenem – tłumaczyła znana krakowska trenerka personalna Klaudia Koźbiał.

Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego czwarta tegoroczna odsłona odbyła się także dzięki wsparciu miasta Marki i Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Piotrków Trybunalski
0.2°C
wschód słońca: 07:23
zachód słońca: 15:36
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piotrkowie

kiedy
2022-12-02 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Piotrków...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Piotrków...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 20:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Piotrków...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 20:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Piotrków...
wstęp biletowany