30 wrzesień 2021

Od soboty zamknięte szlaki w rejonie Orlej Perci

fot. PAP
Od soboty do odwołania z powodu remontu zostają zamknięte szlaki turystyczne w rejonie Orlej Perci – poinformował Tatrzański Park Narodowy (TPN).
REKLAMA

Od soboty w obu kierunkach zamknięte zostaną następujące szlaki w rejonie Orlej Perci: czerwony na odcinku Kozia Przełęcz – Kozi Wierch – Przełączka nad Dolinką Buczynową; czarny na odcinku Kozia Dolinka – Żleb Kulczyńskiego – Przełączka nad Dolinką Buczynową oraz żółty na odcinku Dolina Pięciu Stawów - Kozia Przełęcz.

Nadal pozostaje zamknięty remontowany szlak czerwony na odcinku Psia Trawka - Rówień Waksmundzka. Remontowany szlak czerwony na odcinku Czarny Staw pod Rysami – Rysy jest czynny tylko w weekendy. Władze TPN ostrzegają, że w przypadku planowania wyjścia na Rysy należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ na szlaku znajduje się sporo luźnych skał, a oznaczenia na niektórych odcinkach mogą być niewidoczne.

Z powodu prac remontowych zamknięty do odwołania jest również niebieski szlak turystyczny prowadzący górą Polany Kalatówki na odcinku od schroniska do odejścia na Halę Kondratową. Dojście na Halę Kondratową jest możliwe tzw. dolnym szlakiem prowadzącym przez Dolne Kalatówki.

Weekend w Tatrach zapowiada się słonecznie.(PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piotrkowie